Ochrona indywidualna

Ochrona indywidualna stanowi jedną z podstawowych barier mających na celu zabezpieczenie personelu medycznego oraz pacjenta przed wirusami, bakteriami, grzybami i innymi patogenami.

Ochrona dłoni

Rękawiczki ochronne wykonane z niepudrowanego nitrylu są niezbędnym środkiem ochrony indywidualnej. Nasze produkty spełniają normy EN 455 oraz MDD 93/42/EEC dlatego rekomendujemy ich stosowanie w gabinetach stomatologicznych, laboratoriach, zakładach farmaceutycznych oraz ośrodkach zdrowia. Stanowią doskonałą barierę ochronną przed wirusami, krwiopochodnymi patogenami, substancjami chemicznymi, środkami dezynfekcyjnymi i cytostatykami.

Rękawiczki posiadają mikroteksturowane końcówki placów co z pewnością poprawia chwytności. Są wolne od tiomoczników, tiuramów i tiazoli dlatego rekomendowane są dla osób uczulonych na lateks.

Dostępne w rozmiarach XS, S, M, L, XL.
Kolory: niebieski, pomarańczowy, zielony, fioletowy, różowy, czarny

ochrona indywidualna
Rękawice diagnostyczne

Ochrona słuchu

Podczas większości prac protetycznych technik dentystyczny jest narażony na wiele szkodliwych czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie hałas dlatego warto zadbać o jego ochronę. Do stałej sprzedaży wprowadziliśmy wkładki przeciwhałasowe, które wytłumiają hałasy występujące w wielu rodzajach prac i zabezpieczają przed utratą lub uszczerbkiem na słuchu.

ochrona słuchu wkładki przeciwhałasowe stopery
Wkładki przeciwhałasowe

Ochrona indywidualna – okulary i przyłbice

Okulary ochronne i przyłbice z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zarysowania są sprawdzonym środkiem ochronnym gwarantującym bezpieczną pracę. Sprawdzą się jako ochrona przed odpryskami i płynami zarówno dla pacjenta jak również personelu medycznego. Obszerne osłony boczne doskonale chronią oczy przed pyłami, płynami i drobinami. Odpowiednio wyprofilowany kształt pozwala na jednoczesne stonowanie z okularami korekcyjnymi. Zgodne z DIN 58 211 i EN 166.

ochrona indywidualna
Okulary ochronne

Ochrona indywidualna – maski i półmaski medyczne

Jednorazowe maski chirurgiczne chronią przed przenoszeniem drobnoustrojów z dróg oddechowych na rany operacyjne, stanowiące potencjalne wrota zakażenia. Maski składają się z trzech warstw – włókniny polipropylenowej oraz spandexu, posiadają kształtkę na nos dlatego doskonale przylegają do kształtu twarzy. Zgodne z normą EN 14683:2005.

maski maseczki
Maseczki ochronne

Półmaski medyczne indywidualnie pakowane łączą zalety półmaski FFP i półmaski chirurgicznej. Półmaski chirurgiczne ochraniają użytkownika jak i środowisko, w którym się znajduje przed pyłami i bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową, uwalniajace się podczas wydychania. Spełniają normę EN149:2001 co gwarantuje minimalne opory w przepustowości powietrza. Mocna i trwała konstrukcja przede wszystkim utrzymuje maskę we właściwym kształcie i automatycznie dopasowuje się do kształtu twarzy.

maski medyczne sorriso
Półmaski medyczne

Oferujemy również jednorazowe serwety, fartuchy foliowe, fartuchy flizelinowe. Jako uzupełnienie ochrony indywidualnej rekomendujemy również stosowanie preparatów do dezynfekcji wycisków, powierzchni oraz instrumentów. Stosowanie środków ochronnych i preparatów do dezynfekcji skutecznie eliminuje bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny, stanowiące zagrożenie dla zdrowia.

Aby złożyć zamówienie skontaktuj się z naszym działem handlowym lub odwiedź nasz e-sklep www.sklep.sorriso.com.pl