Ochrona indywidualna

Ochrona indywidualna stanowi jedną z podstawowych barier mających na celu zabezpieczenie personelu medycznego oraz pacjenta przed wirusami, bakteriami, grzybami i innymi patogenami. Stosowanie ochrony indywidualnej połączonej z wszystkimi zasadami aseptyki i antyseptyki daje gwarancje bezpieczeństwa a zarazem komfort psychiczny pacjenta podczas każdej wizyty w gabinecie stomatologiczny.

Ochrona dłoni

Rękawiczki ochronne wykonane z niepudrowanego nitrylu są niezbędnym środkiem ochrony indywidualnej. Nasze produkty spełniają normy EN 455 oraz MDD 93/42/EEC dlatego rekomendujemy ich stosowanie w gabinetach stomatologicznych, laboratoriach, zakładach farmaceutycznych oraz ośrodkach zdrowia. Stanowią doskonałą barierę ochronną przed wirusami, krwiopochodnymi patogenami, substancjami chemicznymi, środkami dezynfekcyjnymi i cytostatykami.

Rękawiczki posiadają mikroteksturowane końcówki placów co z pewnością poprawia chwytności. Są wolne od tiomoczników, tiuramów i tiazoli dlatego rekomendowane są dla osób uczulonych na lateks.

Dostępne w rozmiarach XS, S, M, L, XL.
Kolory: niebieski, pomarańczowy, zielony, fioletowy, różowy, czarny

rękawiczki sorriso
Rękawice diagnostyczne

Ochrona indywidualna – okulary i przyłbice

Okulary ochronne i przyłbice z wysokiej jakości tworzywa odpornego na zarysowania są sprawdzonym środkiem ochronnym gwarantującym bezpieczną pracę. Sprawdzą się jako ochrona przed odpryskami i płynami zarówno dla pacjenta jak również personelu medycznego. Obszerne osłony boczne doskonale chronią oczy przed pyłami, płynami i drobinami. Odpowiednio wyprofilowany kształt pozwala na jednoczesne stonowanie z okularami korekcyjnymi. Zgodne z DIN 58 211 i EN 166.

okulary ochronne
Okulary ochronne

ISILUXX to komfortowe i gotowe do użycia jednorazowe okulary stanowiące doskonałą ochronę indywidualną dla pacjenta. Zabezpieczają przed infekcjami i gwarantują bardzo dobre widzenie. Dystansująca pianka zabezpiecza oczy przed pyłami, a jednocześnie nie podrażniają rzęs. Osłony nie zsuwają się z czoła nawet wtedy kiedy głowa jest przechylona mocno do tyłu.  Zastosowane w osłonach lekkie folie zapewniają odpowiednią osłonę przed kwaśnymi cieczami, żelami i kurzem oraz piaskiem podczas zabiegów piaskowania zębów.

Rozmiar: uniwersalny
Kolor pianki: żółty, czerwony, niebieski, zielony
Wersja: przyciemniana lub przezroczysta
Opakowanie: 40 sztuk

isiluxx oklulary ochronne
ISILUXX okulary ochronne

Jednorazowe maski chirurgiczne chronią przed przenoszeniem drobnoustrojów z dróg oddechowych na rany operacyjne, stanowiące potencjalne wrota zakażenia. Maski składają się z trzech warstw – włókniny polipropylenowej oraz spandexu, posiadają kształtkę na nos dlatego doskonale przylegają do kształtu twarzy. Zgodne z normą EN 14683:2005.

Ochrona indywidualna – maski i półmaski medyczne

maski maseczki
Maseczki ochronne

Półmaski medyczne indywidualnie pakowane łączą zalety półmaski FFP i półmaski chirurgicznej. Półmaski chirurgiczne ochraniają użytkownika jak i środowisko, w którym się znajduje przed pyłami i bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową, uwalniajace się podczas wydychania. Spełniają normę EN149:2001 co gwarantuje minimalne opory w przepustowości powietrza. Mocna i trwała konstrukcja przede wszystkim utrzymuje maskę we właściwym kształcie i automatycznie dopasowuje się do kształtu twarzy.

maski medyczne sorriso
Półmaski medyczne

Produkty jednorazowe

W regularnej sprzedaży oferujemy także czepki, fartuchy z  flizeliny oraz wszystkie niezbędne produkty takie jak serwety dla pacjenta, osłony zagłówka, wkłady do spluwaczek, ślinociągi, kubeczki papierowe.

maski chirurgiczne

Jako uzupełnienie ochrony indywidualnej rekomendujemy również stosowanie preparatów do dezynfekcji wycisków, powierzchni oraz instrumentów. Stosowanie środków ochronnych i preparatów do dezynfekcji skutecznie eliminuje bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny, stanowiące zagrożenie dla zdrowia personelu medycznego i pacjenta.

Aby złożyć zamówienie skontaktuj się z naszym działem handlowym lub odwiedź nasz e-sklep www.sklep.sorriso.com.pl