Stopy CoCr

Stopy CoCr to najpopularniejsze i najczęściej wybierane stopy dentystyczne do wytwarzania koron, mostów, szkieletów i prac kombinowanych. Stopy CoCr wykazują biozgodność i odporność na korozję.

Ankatit S – stop CoCr do szkieletów

Ankatit S jest klasycznym stopem na bazie chromu i kobaltu dedykowanym w wykonawstwie częściowych protez ruchomych z klamrami lanymi. Stop charakteryzujący się doskonałą płynnością, łatwą obróbką i polerowaniem. Ankatit S nie zawiera Niklu, Berylu, Indu, oraz Galu dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych.

Stop odlewniczy, twardy, sprężysty. Dane techniczne:
Skład procentowy: Co 65% Cr 28,5% Mo 4,8%  C 0,4%
Gęstość: 8,2 g/cm3
Twardość Vickersa: 380HV
Zakres temperatur topnienia: 1250-1350°C
Granica rozciągania: 580Mpa
Moduł-E: 220.000
Granica łamania: 7%

stopy dentytsyczne
ANKATIT S stop CoCr na szkielety

POLIALLOY NP – stop bez niklu na korony i mosty

POLIALLOY NP to bardzo odporny na korozję stop metali nieszlachetnych na bazie CoCr. Posiada doskonałe właściwości mechaniczne i został opracowany specjalnie z myślą o napalaniu ceramiki. Idealny stosunek składników stopu zapewnia dobre płynięcie materiału. Można go licować wszystkimi ceramikami dentystycznymi o współczynniku rozszerzalności cieplnej w obszarze 1360 – 1420°C. Stop dentystyczny POLIALLOY NP wykazuje dużą zgodność biologiczną i jest odporny na działanie czynników obecnych w jamie ustnej. Jest łatwy w obróbce i polerowaniu. Jest metalem wszechstronnym, ale szczególnie nadaje się do koron mostów oraz prac frezowanych. Nie zawiera Niklu, Berylu, Indu, oraz Galu dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych i wykazuje wysoką biozgodność z tkankami jamy ustnej.

Dane techniczne:
Skład procentowy:
Co 63,6% Cr 24,8% Mo 5% W 5,5% Si 1,1%, Nb, Mn, Fe, Ce <1%
Zakres temperatur topnienia: 1360 – 1420°C
Współczynnik liniowej rozszerzalności cieplnej: 14,3 – 14,5 µm/mK
Typ: IV
Granica rozciągania : 460 MPa
Gęstość: 8,2 g/cm3

STOPY COCR
POLIALLOY NP stop CoCr

Sprawdź ofertę na www.sklep.sorriso.com.pl

Aby uzyskać najlepsze wyniki rekomendujemy masy osłaniające POLIDENT